Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozycjonowanie – co to takiego?
#1
Masz swoją stronę internetową i chciałbyś by stała się ona popularna? A może prowadzisz firmę lub sklep internetowy i zależy Ci na znalezieniu jak największego grona klientów? W takim razie musisz być świadomy tego, że bez odpowiedniej reklamy bardzo ciężko jest osiągnąć zamierzone przez Ciebie cele. Jedną z form promocji w internecie jest pozycjonowanie.
Badania prowadzone przez naukowców wykazały, że internauci mają tendencję do przeglądania stron internetowych znajdujących się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwarek. Zresztą do tego rodzaju stwierdzeń nie konieczne są badania naukowe, wystarczy obserwacja swoich własnych zachowań. Dlatego bardzo ważną sprawą dla osób prowadzących działalność internetową jest znalezienie się właśnie w TOP 10.
TOP10 co to takiego?
TOP10 to popularna nazwa dla pierwszych 10 wyników (czyli tych znajdujących się na pierwszej stronie), które pokazują się po wpisaniu wybranej frazy w wyszukiwarkę. Dla każdej osoby prowadzącej jakąkolwiek działalność w internecie powinno być ważne, aby właśnie tam się znaleźć, gdyż internauci najczęściej przeglądają witryny zajmujące jedynie pierwsze pozycje. Na drugą stronę z wynikami zaglądają już tylko nieliczni, zaś witryny znajdujące się na trzeciej i dalszych stronach są niemal nieodwiedzane.
Jak znaleźć się w TOP 10?
Oczywiście podstawową zasadą jest bycie bardzo dobrym w swoim fachu. Jednakże w dzisiejszym świecie to może nie wystarczyć, aby się wybić. Drugą równie ważną, a niekiedy nawet ważniejszą, rzeczą jest reklama. W przypadku dążenia do zajęcia pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwarek wykorzystuje się jej odmianę jaką jest pozycjonowanie.
Czym jest pozycjonowanie?
Najprościej mówiąc to system działań, których zadaniem jest doprowadzenie strony na jak najwyższe pozycje w wyszukiwarkach na wybrane frazy kluczowe. Dzięki temu strona cieszy się coraz większą popularnością, a właściciel coraz większymi zyskami.
Czym są frazy kluczowe?
Frazami kluczowymi nazywamy hasła/zapytania wpisywane przez internautów w wyszukiwarkę, które mają na celu znalezienie konkretnych informacji np.: osoba, która chce kupić pastę do zębów firmy X wpisze zapewne hasło „pasta do zębów X”, ktoś, kto będzie szukał fotografa w Warszawie prawdopodobnie wpisze „fotograf Warszawa” itd. Dla każdego rodzaju działalności frazy kluczowe będą inne. Bywa, że nawet w tej samej branży różnym jej przedstawicielom pasują zupełnie inne frazy np. dla jednego sklepu z elektroniką główną frazą będzie „telewizory”, gdyż w tym się specjalizuje, a inny z tej samej branży wybierze hasło „odtwarzacze mp3”. Niezależnie jednak od branży bardzo istotny jest taki dobór fraz, aby przyniosły one rezultat w postaci zwiększenia zysków właściciela strony internetowej.
W jaki sposób dobrać odpowiednie frazy kluczowe?
Dobieranie odpowiednich raz kluczowych jest nie lada sztuką. Można to zrobić samemu, typując wyrażenia lub słowa, które najbardziej pasują do profilu działalności, albo zlecić to firmie zajmującej się pozycjonowaniem.
Co dalej z wytypowanymi frazami kluczowymi?
Kolejnym krokiem po wytypowaniu fraz kluczowych jest podjęcie takich działań, które spowodują, że po wpisaniu ich w wyszukiwarkę na jednym z pierwszych miejsc w wynikach będzie nasza strona. Można spróbować pozycjonowania strony na własną rękę jednakże trzeba do tego fachowej wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz sporo czasu. Dlatego jeśli prowadzisz działalność znacznie wygodniej jest zlecić to zadanie firmie pozycjonującej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Яндекс.Метрика Kontakt | MaxPan : closed SEO forum | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS