Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to jest XRumer?
#1
XRrumer ( fonetycznie nazywany przez większość Hrumer z racji tego, że w cyrylicę litera  X to odpowiednik polskiej litery H-CH) to wielofunkcyjny program  działający w środowisku Windows ( Windows 7-10, Windows Serwer).
Od lat był uznawany za podstawowe narzędzie do zdobywania linków dzięki swojej szybkości oraz możliwości samoczynnego rozwiązywania dużej ilości captcha graficznych oraz tekstowych. XRumer może rejestrować się na forum. księgach gości, innych CMS automatycznie rozwiązując capcha zostawia link lub post (zdefiniowany przez użytkownika). Odbierać i aktywować email, inne

Plusy:
1. Duża szybkość działania
2. Automatyczne rozwiązywanie ponad 100 typów graficznych oraz tekstowych captcha, w tym recaptcha.
3. Ograniczona ale możliwość modyfikowania.
4. Zamknięte forum dla osób posiadających licencje, duża ilość użytkowników
5. Aktualizację oraz dołączone podstawowe bazy darmowe w czasie  opłacenia abonamentu miesięcznego (10 USD).
6. Support w języku angielskim, w miarę szybko reagują szczególnie na forum. 
7. Obecnie przystępna cena 240 USD.
8. Zapowiadana jest nowa, pisana od zero wersja ( obiecują wydać w połowie 2017 roku).
9. W miarę dobrze przetłumaczone przyciski na język Polski ( w menu jest przełącznik interface). Na język Angielski tłumaczenie dobre, bez większych zastrzeżeń.

Minusy:
1. Linki które zdobywa XRumer w obecnym algorytmie wyszukiwarek nie rankują już tak jak wcześniej. Przyłożone wprost na domenę pozycjonowaną mogą w niektórych przypadkach nawet zaszkodzić.
2. Obecna wersja słabo sobie radzi z nowymi zabezpieczaniami przed automatyczną rejestracją, XRumer nie może działać przez przeglądarkę co za tym idzie wiele miejscówek jest "nie do przejścia".
3. JavaScript kod w większości przypadków jest przeszkodą.
4. Soft pisany był jako "autorski" dla tego modyfikacja jest ograniczona i jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników, potrzebuje znajomości podstaw programowania.
5. Harwester dołączony do XRumera jest przestarzały i w obecnych realiach zabezpieczeń (Google) przed hrawetsowaniem w moje ocenie bezużyteczny.
6. Większość informacji oraz poradników jest tylko w języku Rosyjskim, nie w Angielskim, praktycznie brak informacji w języku Polskim
7. Dość restrykcyjna umowa licencyjna - nie można na przykład soft wypożyczać, udostępniać osobom trzecim, nie można wykorzystywać XRumer jako "łamacz capcha" dla innych softów, sprzedaż licencji jest zabroniona, kupowanie "na spółkę" jest zabronione, inne.
8. Słaba skuteczność przy przy pracy przez proxy, generuje dużo "abuse", potrzebuje mocny serwer z bulletproof wersją.
9. Występują problemy z polskimi znakami dialektycznymi w anchorach. Najlepiej anchory dodawać bez polskich znaków.
10. Brak działającego i skutecznego narzędzia dla uczenia nowym CMS, formom, skomplikowanych captcha.


Po zakupie licencji należy również opłacać stalą opłatę miesięczną - 10 USD. Można opłacać tylko wtedy kiedy potrzebujecie używać soft ale nie mniej jak 10 USD rocznie. Wstecz opląty miesięcznej nie trzeba opłacać.


  Kupić soft można korzystając z poniższego linka, polecam wersje standard nie rożni się niczym od Business, a LITE jest calkowicie bezużyteczna.

[Obrazek: obyo65ag.png]


Proste praktyczne rady:

1. Wykorzystuj pocztę na własnych domenach calkowicie wyłączając filtry spamowe, usuwając limit otrzymanych/odczytywanych wiadomości.
2. W ustawieniach OCR włącz opcje success  raty suwakiem na maksimum.
3. Wgrywaj avatary przy profilowaniu.
4. Najpierw puszczaj bazę w trybie rejestracja, po ok 1-2 dniach rób profilowanie.
5. Naucz się korzystać z funkcji "anty spam"
6. Generuj "naturalne" nazwy użytkowników, pamiętaj loginy z imieniem, nazwiskiem, popularnym słowem są bardziej "naturalne"
7. Nie próbuj ciągle rejestrować się w tym samym czasie na tej samej miejscówce może to zostać uznane za atak na stronę. Korzystaj z XRumer jak z narzędzia wspomagającego rejestrację i publikującego posty, ułatwiającego prace a nie narzędzie do "spamu". Bezmyślne użytkowanie softu nie przyniesie to żadnych korzyści.
Wysil się przy przygotowaniu projektu to procentuje.
8. Na dobrych bazach podłączaj również zewnętrzny serwis OCR, polecam 2captcha.com
9. Ucz XRumer tekstowym captcha, baza dostarczana przez autorów jest duża ale nie ma wszystkich captcha.
10. Zmieniaj często IP w sewerach bulletproof, to zwiększa skuteczność.
11. Przy prostowaniu przy możliwości wykorzystuj dobre teksty a nie "sieczkę" to może uchronić post przed wywaleniem do kosza.


[Obrazek: 53zi7fy6.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | MaxPan : closed SEO forum | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS